Witamy Serdecznie na Stronie hodowli Lanturn FCI

24.12.2023r. - Święta...

 

Pragnę złożyć najserdeczniejsze Życzenia... Zdrowia, Szczęścia wszelkiej Pomyślności.

Wszystkim naszym wspaniałym Wychowankom i ich Rodzinkom.

Życzę Wam długich lat spędzonych Razem :*

15-17.12.2023r. - Podróż Eevee na Litwe i koniec sezonu wystawowego 2023 !

 

Eevee - BLUE RHAPSODY Lanturn razem z ciocią Ewelinką pojechały na Litwe, niestety i tym razem naszej niuni się nie poszczęściło. Jak to się mówi raz na wozie raz pod wozem -_^ Więcej o wynikach w dziale wystawy 2023 

Za to nasz wychowanek Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN występujący w klasie weteranów, wywalczył sobie 2x ocenę doskonałą, 2x VCAC, 2x Best Weteran, 2xV-CACIB i Nominacja na Crufts 2024 !! Spełnił wszystkie warunki aby stać się nowym Championem Litwy Weteranów !!!

Bleper's KEY TO HEART LANTURN

Lithuanian Veteran Champion

25-26.11.2023r. - Nasze nieszczęśliwe Kielce :)

 

Do Kielc na dwie międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych pojechała nasza ślicznotka Eevee - BLUE RHAPSODY Lanturn. Niestety jak co roku Kielce okazały się dla nas mało szczęśliwe. Eevee wróciła na ringi wystawowe odpicowana i prezentowana przez ciocię Ewelinkę.

Pierwszego dnia otrzymała ocenę doskonałą, a drugiego dnia ocenę doskonałą lok 2 :)

Nasz wychowanek Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN pierwszego dnia w klasie weteranów uzyskał ocene doskonała lok 1, VCAC, V-CACIB !

Drugiego dnia w klasie championów ocenę doskonałą lokatę 4 na 5 zgłoszonych piesków.

 

28.10.2023r. - Chłopaki ^-

 

Pojechałam z Loganem i Parkerem na Krajową Wystawę Psów Myśliwskich do Olsztynka, gdzie spisali się wspaniale pokazywani przez ciocię Dominikę :)

Logan - BALLROOM BLITZ Esqueen, uzyskał ocenę doskonałą lokate 1, CWC, tytuł Najlepszy Dorosły Pies w Rasie oraz Zwycięzcę Rasy (BOB) !!!!!!!!

Natomiast Parker - PARKER Forever Together, przeskoczył do klasy szczeniąt i otrzymał ocenę wybitnie obiecującą lokatę 1, tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie i na fianłach BIS Szczeniąt lok II !!!!!!!!!!!

24.10.2023r. - Galerie maluszków

 

Nareszcie działają galerie szczeniaczków :) Można obserwować ich rozwój oraz podziwiać jakie są cudowne :D

Zapraszam do działu Szczenięta -->  lub bezpośrednio Miot U -->, Miot Scary -->

Jeszcze są wolne szczenięta, zapraszamy do kontaktu :)

16.10.2023r. - Kolejne wyniki badań :D

 

Przyszły wyniki kolejnych badań tym razem genetycznych naszych dziewczynek Madi - OUTLANDER MARSALI Lefander i Joy - GIFT OF JOY Lanturn obie Panienki zostały przebadane na poniższe choroby z wynikami N/N - CLEAR !!!!!!

 
🧬prcd-PRA
🧬FN (Familial Nephropathy)
🧬AON (Adult Onset Neuropathy) 
🧬AMS (Acral Mutilation Syndrome)
🧬BSS (Bernard-Soulier syndrome)
 
i bardzo dodatkowo (bo były w pakiecie)
🧬PFK (Phosphofructokinase deficiency)
🧬SOD1A (Degenerative Myelopathy)
🧬GBM (Gallbladder mucoceles)
 
O wszystkich chorobach można poczytać na www.genomia.cz.

01.10.2023r. - Lunka na wystawie :)

 

W pierwszy tego roku październikowy dzień na Krajowej Wystawie Psów Rasowych wystąpiła nasza wychowanka Luna - OPEN YOUR HEART Lanturn otrzymała ocenę doskonałą lokatę 1. CWC !! Serdeczne Gratulacje jej właścicielce Ewie :)

24.09.2023r. - Wrocław nasz szczęśliwy :)

 

Dzisiaj na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych pokazywały się nasze chłopaki !! Moje i już nie moje ale zawsze "Nasze" :D

Loganek BALLROOM BLITZ Esqueen uzyskał ocenę doskonałą lokatę 1 na 4 zgłoszone psiaki, CWC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie i BOS !!! Bardzo się cieszę, brakuje nam jeszcze jednego CWC do ukończenia Grand Championa Polski :) Trzymajcie Kciuki !!

Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN - otrzymał ocene doskonałą lokatę 1 z 2, Zwycięzcę Weteranów, V-CACIB oraz BOB Weteran !!!!!!

Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn - tym razem ocena doskonała lokata 2 z 2.

Serdeczne podziękowania dla Dominiki i Eweliny i serdeczne GRATULACJE !!!

22.09.2023r. - Badania oczu :)

 

Nasze dwie młode pomarańczki Madi - OUTLANDER MARSALI Lefander i Joy - GIFT OF JOY Lanturn zostały przebadane klinicznie pod kontem chorób oczu !! Obie z wynikiem oczy czyste/zdrowe !! <3

17.09.2023r. - CACIB Kavadarci - Macedonia

 

Ostatni dzień naszych zmagań wystawowych :) Znowu nasza ekipa spisała się wspaniale !!

Joy - GIFT OF JOY Lanturn - otrzymała ocenę doskonałą lokatę 1, CAC, CACIB, BOB i BOG I !!!!!!!!! Spełniła wszystkie Warunki aby stać się Championem Macedonii !!!

Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn - otrzymał ocenę doskonałą lokatę 1, CAC i r.CACIB !! spełnił warunki aby stać się nowych Championem Macedonii i Championem Bałkan !!!

Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN - otrzymał ocenę doskonałą lokatę 1, CAC, CACIB i BOS !!!

Parkerek - PARKER Forever Together - otrzymał ocenę wybitnie obiecującą lokatę 1, BOB Baby oraz BIS Baby I !!!!!

GIFT OF JOY Lanturn

New Champion of Macedonia

 

ETERNAL LEADER Lanturn

New Champion of Macedonia & New Champion Balkan

 

PARKER Forever Together

BIS BABY I

16.09.2023r. - CACIB Kumanowo - Macedonia

 

W Macedonii było już mniej tłoczno. Nasze pieski jak zwykle prezentowała ciocia Ewelinka i ja jej pomagałam :D

Dziś już zaprezentowała się nasza Joy - GIFT OF JOY Lanturn otrzymując ocenę doskonałą lokatę 1, CAC i r.CACIB=CACIB po nowej Interce Tuli - MAMMA MIA Lefander - córce naszego Loganka <3

Parkerek - PARKER Forever Together otrzymał ocenę wybitnie obecującą lokatę 1 i BOB Baby !! Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn ocena doskonała lokata 1, CAC, CACIB, BOS !! Tym samym rozpoczął drogę do tytułu Interchampiona !!!

Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN - otrzymał ocenę doskonałą lokatę 2, r.CAC

14.09.2023r. - 2 Dzień w Bośni i Hercegowinie CAC i CACIB :)

 

Dzisiaj Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn wziął udział w międzynarodowej wystawie otrzymując ocenę doskonała i CAC !! Dzięki temu stał się Championem Bośni i Hercegowiny !!

A maluch Parker - PARKER Forever Together otrzymał ocenę wybitnie obiecującą BOB Baby na krajowej wystawie co zaowocowało kolejnym tytułem dla niego tym razem stał się Championem Bośni i Hercegowiny oraz Baby Winner Domaljevac 2023 !!!

Natomiast Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN na krajowej wystawie uzyskał ocenę doskonałą lokatę 2 i r.CAC, a na międzynarodowej wystąpił w klasie weteranów otrzymał ocenę doskonałą lokatę 1, V-CACIB, BOB Weteran oraz BIS Weteranów III Key spełnił wszystkie warunki aby stać się nowym Interchampionem Weteranów C.I.E.  !!!!!!!!! Wielkie Gratulacje Ewelina !!!!

PARKER Forever Together

New Baby Champion Bosnia and Herzegovina

 

 

ETERNAL LEADER Lanturn

New Champion Bosnia and Herzegovina

 

Bleper's KEY TO HEART LANTURN

New Interchampion Veteran C.I.E.

13.09.2023r. - 1 Dzień w Bośni i Hercegowinie CAC i CACIB :)

 

W daleka Bałkańską podróż wybraliśmy się w doborowym towarzystwie Ja, Krzysztof, Marta i Ewelinka :) Pojechaliśmy podbijać tutejsze ringi wystawowe z naszymi pieseczkami. Mojej gromadzie w większości to co chciałam zrobiłam w zeszłym roku, i tak po prawdzie nie miałam kogo zabrać. Padło na młodziutkiego Parkerka który pojechał walczyć o "złote kalosony" hihihihihi. Ostatecznie wzięliśmy także Joy jednak ona nie uczestniczyła w wystawach w B&H ;) Za to pojechał z nami nasz wychowanek ETERNAL LEADER Lanturn - Syriusz który tego dnia zdobył 2 x ocenę doskonałą i 2 x CAC !! Syriusz spełnił warunki aby stać się Championem Federacji Bośni i Hercegowiny !!!

Parker - PARKER Forever Together - otrzymał 2 x ocenę wybitnie obiecującą i 2 x BOB Baby ! dzięki temu Parkerem mógł stać się nowych Baby Championem Federacji Bośni i Hercegowiny !!!!!!!!

Z naszych wychowanków pokazał się także Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN który otrzymał 2 x ocenę doskonałą i 2 x r.CAC !!

PARKER Forever Together

New Baby Champion Federation Bosnia and Herzegovina

 

ETERNAL LEADER Lanturn

New Champion Federation Bosnia and Herzegovina

 

18.09.2023r. - Oficjalnie Interchampionki !!

 

Dzisiaj przyszły jeszcze cieplutkie "tuby" a w nich dyplomy Interchampiona dla Eevee - BLUE RHAPSODY Lanturn i Kiry - HIDDEN DREAM Lanturn.

20.08.2023r. - kolejny dzień zmagań :)

 

Gorąca niedziela i Wystawa Międzynarodowa w Białymstoku, która zaowocowała następującymi wynikami naszych piesków:

Mika - ALWAYS IN MY HEART Lanturn - ocena doskonała lokata 1/3, CWC, res. CACIB=CACIB !!! Mika rozpoczęła Interchampionat !!

Parker - PARKER Forever Together - ocena wybitnie obiecująca lokata 1 !

Loganek - BALLROOM BLITZ Esqueen- ocena doskonała lokata 2/2, res. CACIB !!

Nasza wychowanka Lunka - OPEN YOUR HEART Lanturn - ocena doskonała, lokata 2/2.

Parkera i Mikę prezentowała Ewelinka a Loganka Uliana dziękuję dziewczyny !!!

 

 

19.08.2023r. - cały czas daleko ;)

 

Kolejny weekend spędziliśmy na Białostockich Wystawach i tak na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich nasze pieski pokazały się wspaniale !!!

Mika - ALWAYS IN MY HEART Lanturn - ocena doskonała lokata 2

Parker - PARKER Forever Together - ocena wybitnie obiecująca lokata 1, Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie !!!!!

Loganek - BALLROOM BLITZ Esqueen- ocena doskonała lokata 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzca Rasy oraz BOG III !!!

Nasz wychowanek Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN - ocena doskonała, Zwycięzca Weteran, Najlepszy Weteran w Rasie, BIS Weteranów II !!!!

Kolejna nasza wychowanka Lunka - OPEN YOUR HEART Lanturn - ocena doskonała, CWC !!

Dziękuję Ewelinie za wspaniałą prezentacje moich psów w ringu oraz grooming i Gratuluję sukcesów Keya. Dodatkowo Marcie i Eli za super towarzystwo i spędzony czas <3 Również Gratulacje dla Ewy i Luny !!

W tym samym czasie na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Sierakowie nasz wychowanek Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn prezentowany przez swoją właścicielkę otrzymał ocenę doskonałą lokatę 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzcę Rasy oraz BOG III !!!!!!!!!

12.08.2023r. - daleko od domku...

 

Wybraliśmy się z rodziną na Wystawę Psów Myśliwskich do Lutowiska. Nasze pieski pokazały się wspaniale. Debiutująca jamniczka Mika - ALWAYS IN MY HEART Lanturn otrzymała ocenę doskonałą lokatę 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzcę Rasy oraz na finałach BOG I !!!!!

Swój debiut wystawowy miał także nasz mały chłopczyk Parker - PARKER Forever Together otrzymując ocenę wybitnie obiecującą lok 1, Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie oraz BIS Minor Puppy II !!!

Joy - GIFT OF JOY Lanturn - otrzymała ocenę doskonałą lokatę 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka, BOS i spełniła wszystkie warunki aby stać się nowych Championem Polski !!!!!!

Loganek - BALLROOM BLITZ Esqueen - otrzymał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzca Rasy oraz na finałach grupy 8 - BOG I !!!!! Jestem bardzo dumna i zadowolona z moich psiaków <3

 

GIFT OF JOY Lanturn

New Polish Champion

30.07.2023r. - droga daleka ;)

 

Dzisiaj na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Mosznie młodziutki Syriuszek - ETERNAL LEADER Lanturn otrzymał ocenę doskonałą lokatę II. Gratuluję i życzę wytrwałości !!

29.07.2023r. - Dorosły Syriusz

 

Na Krajowej Wystawie 8 grupy FCI w Mosznie, Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn otrzymał ocenę doskonałą lokatę 1 oraz swoje pierwsze CWC rozpoczynając Dorosły Championat Polski !!

Ogromne Gratulacje i życzę tak fajnego podejścia do wystaw zawsze <3

21.06.2023r. - Duo CAC Częstochowa ^^

 

Key -  Bleper's KEY TO HEART LANTURN, pięknie pokazywany przez swoją właścicielkę Ewelinę mimo że w klasie weteranów idzie jak burza zdobywając kolejne super wyniki. Zaprezentowany na dwóch krajowych wystawach w Częstochowie rannej i popołudniowej otrzymał:

rano - ocena doskonała lokata 1, Zwycięzca Weteran, Najlepszy Weteran w Rasie oraz BIS Weteranów I !!!!!!!!!!!!!

popołudniu - ocena doskonała lokata 1, Zwycięzca Weteran, Najlepszy Weteran w Rasie oraz BIS Weteranów IV !!!!!!!!

 

10.06.2023r. - raz na wozie raz pod wozem ^^

 

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Bytomiu, Syrio - ETERNAL LEADER Lanturn otrzymał ocenę doskonałą lokatę III. 

Serdecznie Gratulujemy i się nie zniechęcamy :D

 

04.06.2023r. - Syriuszek Championem !

 

Dzisiaj Syriusz - ETERNAL LEADER Lanturn na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Jeleniej Górze otrzymał ocenę doskonałą lokatę 1, Zwycięzcę Młodzieży i Najlepszego Juniora w Rasie. Tym sposobem spełnił wszystkie warunki aby stać się Młodzieżowych Championem Polski !!!!!!!

Bardzo dziękuję właścicielom Syriuszka za chęć za pracę jestem wam wdzięczna za pokazywanie młodego :) Dziękuję handlerce Laurze za prace i pomoc oraz prezentacje w ringu.

ETERNAL LEADER Lanturn

New Junior Polish Champion

21.05.2023r. - Wspaniały Weteran :)

 

Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Gniazdowie ponownie Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN zawojował ocenę doskonałą lokatę 1, Zwycięzcę Weteranów, Najlepszy Weteran w Rasie, BIS Weteranów II

19.05.2023r. - Wspaniały Weteran :)

 

Dzisiaj na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Gniazdowie nasz wychowanek Key - Bleper's KEY TO HEART LANTURN otrzymał ocenę doskonałą lokatę I, Zwycięzcę Weteranów, Najlepszy Weteran w Rasie, BIS Weteranów II oraz BIS Najlepszy Pies Oddziału Będzin III !!!!

Bardzo gratuluję właścicielce Ewelinie.

06.05.2023r. - wystawy wystawy...

 

Dzisiaj na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Babimoście Syrio  ETERNAL LEADER Lanturn otrzymał ocenę doskonałą lokatę II. Gratulujemy właścicielom Syriuszka bardzo serdecznie <3

 

23.04.2023r. - Dzisiaj Syriusz poszalał :)

 

Następnego dnia po klubówce Syriuszek ETERNAL LEADER Lanturn wystąpił także na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich we Wrocławiu i troszkę zaszalał :) Otrzymał ocenę doskonałą lok 1, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie, Zwycięzcę Rasy oraz BIS Juniorów IV !!!!!!!!! Fantastyczny wynik, serdeczne gratulacje dla właścicieli Syriuszka i podziękowania dla handlerki Laury za wspaniałą prezentację :)

22.04.2023r. - Klubowa..

 

Na Klubowej Wystawie Spanieli i Psów Dowodnych organizowanej w tym roku przez oddział we Wrocławiu, zaprezentował się młodziutki nasz wychowanek ETERNAL LEADER Lanturn - Syriuszek. Razem ze swoją właścicielką wybiegali ocenę doskonałą lokatę 2.

Gratulację i życzę dalszych sukcesów :D

16.04.2023r. - 2xCAC dla Madi :)

 

Wczoraj i dzisiaj nasza dziewczynka Madi -  OUTLANDER MARSALI Lefander wybiegała razem z ciocią Ewelinką na dwóch wystawach krajowych w Zakrzewie oceny doskonałe lokaty 1 oraz 2xCAC :) Dziękuję pięknie za prezentację Madi <3 Tym samym Madi rozpoczęła Dorosły Championat Polski !!

 

09.04.2023r. - Wielkanoc

Wszystkim Naszym Lanturniakowym Rodzinkom, życzymy Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt w gronie najbliższych

i oczywiście buziaczki dla naszych Milusińskich <3

25.03.2023r. - Ranking

 

Nasz wychowanek Bleper's KEY TO HEART LANTURN jednocześnie synek naszej ukochanej Roni otrzymał dzisiaj wyróżnienie w rankingu wystawowym za 2022 rok oddziału ZKWP w Będzinie.

Key uplasował się na 1 lokacie jako Najlepszy Pies Oddziału z grupy VIII FCI oraz Najlepszy Weteran Oddziału lok II !!!!!!!!!!!!

Wielkie Gratulacje dla Keya i jego właścicielki Eweliny. Dziękuję Wam i jestem z Was dumna !!!!!!!

18.03.2023r. - Pierwsze zwycięstwo :)

 

Dzisiaj Syriusz ETERNAL LEADER Lanturn na Krajowej wystawie Psów Rasowych w Świebodzicach (duże CWC) otrzymał ocenę doskonałą lok.1, Zwycięstwo Młodzieży !! Tym samym rozpoczął drogę do Młodzieżowego Championatu Polski :) Serdecznie Gratuluję Właścicielom i życzę dalszych Sukcesów !!

 

24.02.2023r. - Dobre wieści ^^

 

Przez ostatnie 2 miesiące staraliśmy się wykonać brakujące badania naszych psów jeszcze nie wszystkie wyniki przyszły ale już możemy cieszyć się z wyników AON (Adult Onset Neuropathy) dla Lei - A'PRINCES LEIA Ebony Empire i Bleper's KEY TO HEART LANTURN - Keya rezultat oboje czyści (CLEAR). Dzięki tej informacji wiemy już że wszystkie dzieci po tej parze czyli mioty L, P, S, O są wolne od tej genetycznej choroby !!!!!!!!!!!!!

Również na AON został przebadany Daster - Falacrina BLACK OR WHITE z wynikiem CLEAR !! Dzięki tej wiedzy nasze tegoroczne mioty Y i W są wolne od AON ;)

Przebadaliśmy także bioderka reszcie naszych piesków i tak:

BLUE RHAPSODY Lanturn - HD A

GIFT OF JOY Lanturn - HD A

OUTLANDER MARSALI Lefander - HD A

Falacrina BLACK OR WHITE - HD B

W zdrowym ciele zdrowy duch !!

od lewej

BLUE RHAPSODY Lanturn, Bleper's KEY TO HEART LANTURN, OPEN YOUR HEART Lanturn

06.02.2023r. - Słodka jedynaczka

 

Z wielką radością świętujemy narodziny małej jedynaczki po Kirze - HIDDEN DREAM Lanturn i Dasterze - Falacrina BLACK OR WHITE. Dziewczynka otrzymała imię WEDNESDAY Lanturn :)

21.01.2023r. - Początek sezonu :)

 

W tym roku nasz sezon wystawowy rozpoczął się bardzo szybko. Na międzynarodową wystawę do Lubina pojechała najmłodsza z naszych dziewczynek Madi - OUTLANDER MARSALI Lefander. Wystąpiła w klasie młodzieży to miała być ocena tylko do hodowlanki, ale Madisia miała inne plany wygrała w tej klasie z trzeba sowimi konkurentkami ;) Co zaowocowało oceną doskonałą lokata 1/4, Zwycięstwem Młodzieży (JCAC) !!!! Dziękuję cioci Ewelince za profesjonalny pokaz Madi :)

 

Na tej samej wystawie w klasie młodzieży wystąpił również nasz wychowanek ETERNAL LEADER Lanturn - Sirio, młody pomarańczek uzyskał ocenę doskonałą lokatę 2. Serdecznie gratulacje dla Właścicieli i życzę dalszych wspólnych sukcesów !!!!!!!!

07.01.2023r. - Szczęśliwe narodziny ^^

 

Przedstawiamy Wam pierwsze w tym roku noworoczne maluszki urodzone w nocy 1 stycznia. Mamą została nasza najświeższa Interchampionka BLUE RHAPSODY Lanturn - Eevee a tatą młody chłopak Falacrina BLACK OR WHITE - Daster. Mamy 5 maluszków trzy dziewczynki w tym dwie niebiesko srebrne (blue roan) i jedna pomarańczowa z przesianiem (orange roan) oraz 2 chłopców blue i orange roan :)

Wszystkich zainteresowanych maluszkami z naszej hodowli zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Więcej w dziale Szczenięta ->

 

 

 

1.01.2023r. - Witamy :)

 

Przywitaliśmy kolejny rok z naszą ludzko-psio-kocią rodzinką.

Wszystkim Naszym Wychowankom, Właścicielom Lanturiaczków, Przyjaciołom oraz Znajomym, życzymy Wiele Szczęścia w Nowym Roku !!!!

 

Nie ma z nami już jednego serduszka Roni na zawsze zostanie w naszych sercach, myślach i wspomnieniach. Życzę naszej rodzinie spokoju, wytrwałości i ukojenia. Oraz przede wszystkim dążenia do lepszego jutra i spełnienia naszych marzeń.

Mamy ukierunkowane plany i jeden główny cel :) Ale nie zapominamy o pasji jaka w nas jest i cieszy ogromnie.

 

Niech ten Nowy Rok będzie Dobry !!!!!!!!!!