"Prawdziwą magią na świecie są psy...."

Hodowla powstała wraz z przybyciem do naszego domu pierwszej rasowej Cocker Spanielki Angielskiej – Molly. Było to 27 grudnia 2009 roku. Mała biało pomarańczowa z przesianiem dziewczynka pochodziła z hodowli Bleper’s p. Tatiany Kasjan gdzie dostała przepiękne rodowodowe imię FOREST’S FRAGRANCE.  Molly została kupiona dla mnie przez mojego męża krótko po naszym ślubie, była spełnieniem marzeń o rasowym spanielu z którym będę mogła rozpocząć przygodę z wystawami :)

Psy jak i inne zwierzęta towarzyszyły mi od zawsze, odkąd byłam małą dziewczynką w naszym rodzinnym domu nie mogło zabraknąć psa :)  Były to przeważnie kundelki albo pieski w typie jakiejś rasy mniej lub bardziej ją przypominające.

Kiedy dowiedziałam się co to znaczy pies rasowy i wszystko co z takim psem związane uświadomiłam sobie że takie czworonogi od teraz będą mieszkały w mojej rodzinie. Dzięki znajomości charakteru, temperamentu, usposobienia i potrzeb danej rasy można, dobrać pieska do swojej rodziny i odpowiednio go wychować tak aby w przyszłości był wiernym i wspaniałym towarzyszem rodziny a nie jak to często bywa utrapieniem…

 

Założenie hodowli nie było moim priorytetem, gdyż bardzo polubiłam wyjazdy na wystawy i związane z nimi poznawanie ludzi których łączy ta sama pasja… to ciągnęło mnie najbardziej i tak lubiłam spędzać czas :) Jednak w pewnym momencie chciałam spróbować czegoś jeszcze… i tak decyzja o wstąpieniu w grono hodowców nastąpiła gdy w naszym domu pojawiła się druga suczka z hodowli Bleper’s - FOLLOW YOUR HEART którą „dostałam” w ramach umowy na współwłasność z p. Tatianą, wtedy też rozliczeniem za suczkę miały być szczenięta.

Już kilka miesięcy wcześniej „na wszelki wypadek” złożyłam wniosek o przydomek hodowlany do Związku Kynologicznego w Polsce i do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – FCI, oficjalnie nasz przydomek zatwierdzony został 26 sierpnia 2010r. a potwierdzenie dostaliśmy pod koniec grudnia 2010r. I tak zaczęła się działalność hodowli LANTURN FCI.

Nasza hodowla jest niewielka, prowadzona bardzo hobbistycznie, posiadamy tylko tyle zwierząt aby każde z nich znalazło swój kąt u nas w domku i każdemu staramy się zapewnić tyle samo miłości i uwagi. Nie trzymamy psów w klatkach i kojcach.

Kojarzymy zwierzęta tylko i wyłącznie zdrowe, przebadane pod kierunkiem chorób dziedzicznych oraz dysplazji stawów biodrowych. Szczenięta wychowujemy z należytą troską i odpowiedzialnością staramy się je doskonale socjalizować, tak aby przyszli właściciele byli zadowoleni ze swojego nowego przyjaciela.

Bardzo nas cieszą wiadomości od właścicieli naszych wychowanków gdy mówią jakiego to wspaniałego psa mają :) Ile radości wniósł w Ich rodziny nowy domownik :) Takie chwile są najwspanialsze i wtedy uświadamiam sobie że mimo wszelkich trudów warta jest praca hodowcy :)

Nasza wychowanka FLOWING MELODY Lanturn FCI - Nutka razem ze swoją właścicielką Karoliną :)

Psy są nieodłączną częścią naszego życia i świata :)

Nasza hodowla należy do Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP - działa od 1938r.) jako jedyny w naszym kraju  jest członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) z prawem do wystawiania rodowodów uznawanych niemal na całym świecie. To jest niewiarygodnie ważna informacja gdyż tylko i wyłącznie w hodowlach zrzeszonych w ZKwP i FCI zakupią Państwo CZYSTO RASOWE SZCZENIĘ zdrowe, zadbane, odpowiednio socjalizowane, takie jakie sobie wymarzyliśmy. Nie daj się oszukać podobnie brzmiącym organizacjom które utworzyły się po nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt z dnia 01.01.2012r.