Zanim kupisz cocker spaniela angielskiego z hodowli Lanturn FCI

Zanim zdecydujesz się na cocker spaniela angielskiego, dowiedz się jak najwięcej o tej rasie. Jej wadach i zaletach, to pomoże ci podjąć decyzję czy cocker spaniel angielski jest na pewno psem dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości może uwagi, chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Jeżeli nie masz czasu na wychowywanie psa, ZREZYGNUJ z żywego stworzenia na rzecz wymarzonego urlopu. Pamiętaj, że każde Twoje zaniedbanie, zaniechanie pracy we wczesnym wieku, może wykształcić u psa nawyki, które w przyszłości będzie bardzo trudno zmienić. Jeśli Twój cocker spaniel jest jeszcze malutki - nie zmarnuj tego czasu - masz w rękach całą Waszą przyszłość ! Jeśli tego nie wykorzystasz Wasze życie będzie pasmem udręk i nieporozumień.

Pamiętajcie, że posiadania szczeniaka to nie tylko przyjemność, ale DUŻE obowiązki. Już od samego początku czeka Was socjalizacja a potem intensywne wychowanie którego efekty będą Wam towarzyszyć przez następne kilkanaście lat. O ile pierwsze miesiące, życia są okresem najważniejszym, o tyle okres dorastania jest najtrudniejszy. Czy jesteście na to wszystko gotowi ??

na początek przeczytaj --> Naszą skarbnicę wiedzy.

 

Polecamy również

-

 

 

Nasze psy przed kryciem są przebadane w kierunku chorób genetycznych oczu prcd-PRA i oraz nerek FN, a także przebadane pod kierunkiem dysplazji stawów biodrowych (HD). Staramy się jak najlepiej dbać o to, aby  zminimalizować ryzyko wystąpienia tych chorób, wybierając do rozrodu zdrowych przedstawicieli rasy.

 

Trochę o naszym maluchach i oczekiwaniach ...

Szczenięta z naszej hodowli przeznaczone są dla osób które chcą podarować psu przede wszystkim opiekę i miłość. Dla osób które wiedzą że cocker spaniel angielski to pies nade wszystko kochający człowieka, pracę z nim, uwielbiający zabawę i ruch, nie lubiący nadmiaru samotności i bezczynności. Dla tych którzy wiedzą że cocker spaniel angielski to rasa która wymaga pielęgnacji swojej długiej sierści (strzyżenia, czesania, kąpieli). Dla osób które wiedzą że pies jest żywym stworzeniem i pojawienie się w domu szczenięcia, równe jest z pojawieniem się w rodzinie kolejnego pełnowartościowego jej członka. Pragniemy, aby nasze maluchy były szczęśliwymi psami i aby trafiły we właściwe ręce i do właściwych serc. Czy jesteś gotowy do takiego wspólnego życia ?

Przestrzegamy pewnych reguł, które mają na celu zapewnienie szczeniętom doskonałych warunków do harmonijnego rozwoju. Maluchy rodzą się i pierwsze tygodnie życia spędzają w domu. W późniejszym okresie zapewniamy im stały kontakt z nowymi bodźcami, a także możliwość szaleństw na świeżym powietrzu. Są pod stałą opieką lekarza weterynarii, otoczone maksymalną troską i opieką, doskonale odżywione i socjalizowane. Nasze psy i szczenięta mieszkają z nami w domu i takiego życia oczekujemy dla naszych szczeniąt !!!! Nie mamy kojców i nie pochwalamy trzymania przyjaciół w klatkach ! Jeżeli zamierzasz "wepchnąć" cocker spaniela do budy czy klatki w ogóle nie fatyguj się aby z nami rozmawiać !!!

Ponieważ nikt nie zna naszych maluchów lepiej od nas, to zawsze służymy pomocą w wyborze szczeniaka, biorąc pod uwagę potrzeby przyszłego właściciela oraz plany jakie wiąże z psem.

Szczenięta z naszej hodowli opuszczają nasz dom po ukończeniu 8 tygodnia życia, do tego czasu są już 2 razy zaszczepione i co najmniej 3 razy odrobaczone.

Każdy nowy właściciel podpisuje umowę zakupu szczenięcia abym zarówno ja jako hodowca oraz nowy właściciel był pewny że szczenię pochodzi z zarejestrowanej hodowli a także umowa określa zarówno prawa jak i obowiązki hodowcy i nowego właściciela!


Osoba która przed urodzeniem szczeniąt dokona wstępnej rezerwacji szczeniaka, po urodzeniu się szczeniąt zostanie o tym fakcie powiadomiona.
Przy rezerwacji szczeniaków już po urodzeniu wymagam wpłacenia zaliczki która jest bezzwrotna jeśli przyszły nabywca się rozmyśli, zrezygnuje z zakupu.
Jeśli to ja jako hodowca po wpłaceniu zaliczki jednak odmówię sprzedania szczenięcia to całą zaliczka jest zwracana na konto osoby która zarezerwowała psa.
Wysokość zaliczki jest ustalana z kupującym. Reszta kwoty jest wpłacana w dniu odbioru i pokwitowana w umowie zakupu.

 

Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce oraz Federation Cynologique International.

WSZYSTKIE szczeniaczki z naszej hodowli mają udokumentowane pochodzenie. Kupując szczeniaczka otrzymają Państwo jego metrykę uprawniającą do wyrobienia psu rodowodu - który jest honorowany niemal we wszystkich krajach na świecie, a także kserokopie rodowodów rodziców, ich badań, książeczki zdrowia, broszurkę z informacjami na początek oraz wyprawkę.

I co najważniejsze wszelką możliwą pomoc przez cały czas życia psa z naszej hodowli.

 

Jeżeli po przeczytaniu tego wszystkiego :) nadal jesteście Państwo pewni, że Wasz wymarzony czteronożny przyjaciel to cocker spaniel angielski z naszej hodowli, zapraszamy do kontaktu :)

Nasze Psiaki jedzą karmę:

+ surowe mięso

Opiekę Weterynaryjną nad naszymi zwierzętami sprawują:

"MEDI-VET"
lek. wet. Katarzyna Mańko-Klok
96-500 Sochaczew, ul. Warszawska 29

 

oraz rozród

Centrum Weterynaryjne Sochaczew

Długa 1, 96-500 Sochaczew